18 października 2020 12:11 | Aktualności

Dni z Janem Pawłem II

W tygodniu poprzedzającym tegoroczny XX Dzień Papieski podjęliśmy w naszej szkole szereg inicjatyw, których celem było przybliżenie postaci Wielkiego Polaka św. Jana Pawła II. W tym roku Dzień Papieski przebiegał pod hasłem TOTUS TUUS, czyli "cały Twój". Nawiązanie do biskupiego zawołania Papieża skupiło naszą uwagę na całkowitym oddaniu się Jana Pawła II Matce Bożej. Stąd wśród tematów prac konkursowych pojawiła się m.in. prezentacja multimedialna nt. sanktuariów maryjnych szczególnie związanych z osobą Papieża, oprócz tego przygotowanie piosenki związanej z Janem Pawłem II, a także życzenia dla Karola Wojtyły z okazji 100. rocznicy jego urodzin. Niemniej jednak największą popularnością wśród uczniów cieszyły się prace związane z wykonaniem herbu Jana Pawła II. Były to wyklejanki, witraże oraz medaliony. Dwoje uczniów naszej szkoły Julianna Pavanello z 6b  i  Patryk Purczyński z 8b zostało laureatami w konkursie na etapie międzyszkolnym. Oprócz konkursów w SP 2 przed Dniem Papieskim  została przygotowana audycja szkolna oraz okolicznościowe katechezy.

Zdjęcia: