15 października 2020 19:55 | Aktualności

Święto Patrona

13 października 2020 r. społeczność szkoły świętowała Dzień Patrona!. Z uwagi na szczególną sytuację obchody tego święta wyglądały inaczej niż zwykle. Nie mogliśmy wszyscy zgromadzić się przed szkołą pod tablicą pamiątkową księdza Mateusza Zabłockiego, dlatego odświętnie ubrani uczniowie w klasach pod opieką wychowawców wspominali postać i zasługi patrona szkoły. O artystyczną oprawę obchodów święta patrona zadbały panie: Marlena Bogucka - muzyka i pani Agnieszka Lange, która przygotowała audycję zaprezentowaną przez uczniów z klasy 6b i 7a. Po wysłuchaniu audycji panie Anna Piotrowska i Violetta Kasprzak wręczyły pamiątkowe dyplomy i nagrody tym uczniom, którzy zwyciężyli w konkursie literackim i plastycznym zorganizowanym z okazji dzisiejszego święta. Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przez Dyrekcję Szkoły pod tablicą pamiątkową. W tej podniosłej chwili dyrekcji towarzyszyła delegacja w składzie: poczet sztandarowy, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz mała grupa dzieci z klas pierwszych, co w naszej szkole jest już tradycją.

Zdjęcia: